SANER: UBP’Yİ HİÇ KİMSE TEHDİTLE, BASKIYLA, NİSAP ZORUYLA SINAYAMAZ

SANER: UBP’Yİ HİÇ KİMSE TEHDİTLE, BASKIYLA, NİSAP ZORUYLA SINAYAMAZ

UBP Genel Başkanı Başbakan Ersan Saner, ” nisap sorunu ve Yeni Doğuş Partisi’nin tehditleri sonucu hükümetin istifasını sunduğunu ” belirtti ve ” Ulusal Birlik Partisi ülke için çok önemlidir, UBP’nin yıpranmasına asla izin veremezdim. Tabanımızın, halkımızın sesine kulak vererek istifamı sundum” diye konuştu.

Saner, Kıbrıs TV’de Hasan Hastürer’in sorularını yanıtladı.

Hükümet istifası ile ilgili soru üzerine Saner, “ Parlamentoda yaşadığımız nisap sorunu ve kişisel sorunlar ayrıca Tarım Sigorta Fonu bütçesini onaylayıp çiftçilere verilmesi adına ortaya konulan çabaya nisap desteği verilmeyerek insanımızı sıkıntıya soktuktan sonra fazla bir şey kalmadı. Mevcut parlamento yapısı ömrünü tamamlamıştır” dedi.

“KİMSE UBP’Yİ TEHDİT EDEMEZ”

Başbakan Saner, “ Kıbrıs Türk Siyasi tarihini yazan, mazisi zaferlerle, iktidarlarla dolu, ülkenin en önemli siyasi liderlerini yetiştiren, bir devlet kuran, ülkenin en büyük, en köklü siyasi partisini üstelik Tek başına iktidara yürüdüğü açıkça belli olan bir dönemde 2 vekile boyun eğdireceğime hükümetten çekilmeyi tercih ederim… UBP’yi kimse, ama hiç kimse tehditle, baskıyla, nisap zoruyla sınayamaz. Bizi sınamak isteyenler buyursunlar bizi sandıkta sınasınlar da görelim. Hodri meydan partisine güvenen hemen seçime gelir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın