BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖREV SÜRESİ SONA EREN KAMU HİZMETİ KOMİSYONU BAŞKANI KAMİL KAYRAL’I KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖREV SÜRESİ SONA EREN KAMU HİZMETİ KOMİSYONU BAŞKANI KAMİL KAYRAL’I KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner; 46 yılda kamuda “Nasıl bir iz bırakılır?” ın örneğini verdiniz

Başbakan Ersan Saner, yaş haddinden dolayı görev süresi sona eren Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral’ı kabul etti.

Başbakan Saner, her görevin son bulacağı bir nokta bulunduğuna  işaret ederek, “Sizlerin görevinin son bulması tamamen yaş haddine dayanmaktadır. Ben, sizinle değişik bakanlıklarda ara kesit noktaları oluşturduğumuz projeler üzerinde büyük bir keyifle çalıştım” dedi.  Üzerinde çalıştıkları projelerle ülkede birçok yeniliklerin gelmesini sağladıklarına da vurgu yapan   Başbakan Saner, bunun başında İçişleri ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlıklarının ortak projesi olarak iki nokta arasındaki kamera sistemlerini devreye konulduğunu ve bunun ülke için yapılan en önemli icraatlardan bir tanesi olduğuna inandığını söyledi. “Buna benzer birçok konuda sizler de ülkemize hizmetlerde bulundunuz. Son olarak ise Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı olarak görev yaptınız. Halkım ve hükümetim adına vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu hizmetleriniz unutulmayacaktır” dedi.

46 yıllık bir devlet yaşamının her zaman bürokraside yaşanılacak bir durum olmadığına da dikkati çeken Saner, bu rekorun kolay kolay kırılamayacağını, bunun ayrı bir onur olduğunun da altını çizdi.

Başbakan Saner: Kamuda nasıl bir iz bırakmak gerektiğinin örneğini verdiniz

Başbakan Ersan Saner, “Kamuda yetişen genç arkadaşların ‘nasıl iz bırakmamız gerekir?’ sorusuna cevap olarak sizin bugüne kadar vermiş olduğunuz hizmetleri sadece özümsemelerini öneririm Bunun  fazlası ile yeterli olacağı düşüncesindeyim. Size sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik yaşamı diliyoruz” dedi. 

Saner şöyle devam etti:

   “Kamu Hizmeti Komisyonu’nda görev yaparken ortaya koyduğunuz adilane yaklaşımı ve  ekibinizle birlikte adaletli bir şekilde kamu görevlilerinin başarısı oranında devlet kurumlarına girmiş olduğunu takdirle gözlemledim. Bu konuda aldığınız kararları her zaman alkışladım. Ekibinizle birlikte şeffaf dürüst bir şekilde bir Kamu Hizmeti Komisyonu  Başkanlığı yaptığınız için de sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İşlerin aksamaması için bir program yaptık

 Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral,  yaş haddinin dolması ve görev süresinin dolması nedeniyle Başbakan Saner’e veda etmek üzere bu ziyareti yaptığına dikkati çekti ve Kamu Hizmeti Komisyonu’nun sıkıntılı bir dönemden geçerek iki seçim yasağı ve pandemi yasaklarına  rağmen özveri ile çalışarak işleri belirli noktaya getirdiklerini söyledi.

Görevden ayrılırken işlerin aksamaması için program yapıldığını bunun devam etmesi halinde hiçbir konuda bir aksaklığın yaşanmayacağını ifade eden Kayral, pandemiden dolayı neler olacağını bilmediklerini ancak ayrılırken yerine gelecek kişinin bir düzen bulmasını istediklerini belirtti. 1 Şubat 1975’ten beridir 46 yılı aşkın Kamu görevinde bulunduğunu ifade eden Kayral, “Her şeyin bir sonu vardır. Ama biraz biz uzattık gibi görünüyor. ” diyerek Başbakan Saner’e veda etti.

Bir cevap yazın