You are currently viewing Denetimler Seralardan Başladı.

Denetimler Seralardan Başladı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu temel gıda maddelerinin denetimine seralardan başladı.
Başbakan Sucuoğlu bu çerçevede Alsancak Seferi Tabur Camelot Beach Safel Sebze Serası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sucuoğlu burada yaptığı açıklamada, fırsat buldukça üreticilerimizi ziyaret edeceğimi hangi koşullarda çalıştıklarını ve üretimin kaça mal olduğunu yerinde öğrenmeye devam edeceğim” dedi.

Süper marketlere ürünlerin kaça verildiğini takip edeceklerini vurgulayan Başbakan Faiz Sucuoğlu, ” bugün Girne bölgesindeyiz.tabiki önümüzdeki süreçte başka bölgeleri de gezeceğiz . Ekonomi Bakanımız ve Tarım Bakanımız ile birlikte üretici arkadaşlarımızın sorunlarını dinledik. Kendilerinin yaşadığı sıkıntıların süper marketlere yansımasının durumunu bize çok net bir şekilde anlattılar” ifadelerini kullandı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu açıklamalarına şöyle devam etti;
Tabiki bildiğimiz şeylerdi bunlar ama daha iyi öğrenme fırsatımız olmuştur. Aynı şekilde seraları gezdik seralardaki durumu ve üretimi kendilerine kaça mal olduğunu giderlerinin neler olduğunu üretetici arkadaşlarımızdan öğrendik. Önümüzdeki süreçte geçici olarak şuanda hava koşulları nedeniyle özellikle Türkiye’de ve tabi ki ülkemizde de belli ürünlerin üretiminin veya nakliyesinin zor olması nedeniyle fiyatların geçici olarak arttığını gördük. Ama havaların ısınması ile birlikte özellikle sebze fiyatlarında düşüşlerin geçen yıllara yakın olabileceği bilgisini aldık. Dolayısı ile yararlı yerinde bir ziyaret olmuştur.

Bir cevap yazın