You are currently viewing Hasipoğlu:UBP Bayrağını Yakmak Kimsenin Haddine Değildir.

Hasipoğlu:UBP Bayrağını Yakmak Kimsenin Haddine Değildir.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Cumhuriyet Meclisi’nde Belediyeler Reformu ile görüşmeler sürecinde, komitenin çalışmalarına protestoların gölgesinde inançla devam edeceğini söyledi.

Hasipoğlu konuya ilişkin yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Hükümetin görüşü, reformun bu yıl içerisinde gerçekleşmesi gerektiğidir. Belediyelerin yapısal ve mali dönüşüme ihtiyaç duydukları şüphe götürmez bir gerçekliktir. 2008 yılından beridir, tüm partilerin, belediyelerin ve ilgili paydaşların ciddi emeği olan Belediye reform yasalarının bu yıl içerisinde geçmesini ve seçimlerin de reformdan sonra yapılmasını niye geciktirelim? Aslında bugün mecliste temsil edilen tüm partiler bu reformun olması konusunda hemfikirken, meseleyi ciddi bir şekilde komite aşamasına getiren hükümetin bu adımı karşısında gelinen aşamada, muhalefetin daha detaylı görüşlerini alıp, değerlendirmek amacıyla, komite toplantısını gelecek haftaya erteledik.

Belediyelerin tamamına yakını, birleşip sayılarının azalması ve reformun yapılması konusunda hemfikirdir. Meclis dışında protesto eden belediye çalışanlarını protestosunu da bir yere kadar anlayışla karşılarız. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeme açısından, hiçbir belediye çalışanının işinden çıkarılmayacağını, haklarından geriye götürecek bir düzenlemenin olmayacağı sözünü zaten vermiştik.

Bizler mecliste çalışırken, meclis dışında partimize ait flamamızın yakıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Görüşümüze karşı görüş olabilir, protestolar da yapılabilir,  bu demokrasinin gereğidir. Ancak UBP’nin amblemini içeren bir emtiayı yakmak kimsenin haddine değildir. Bu eylemi protesto ederek kınıyor, bugün Lefkoşa adli şubeye şikayette bulunduğumuzu bildiriyorum. Amblemimiz olan Güneşi yakmaya teşebbüs edenler bilmelidir ki, ne yaparsanız yapın, Güneş her zaman parlamaya devam edecektir.

UBP, zor bir dönem içerisinde ateşten gömleği giyerek iktidar olma iradesini ortaya koymuştur. Dünyanın içerisinde bulunduğu global ekonomik kriz içerisinde ülkemiz de nasibini maalesef almaktadır. UBP zor dönemlerin partisidir. Bu anlamda, ülkemizde belki de en çok eleştiriye ve protestoya uğrayan, ama bir o kadar da icraat yapan bir partidir.

Hiçbir adım atmadan, reformları gerçekleştirmeden  ülke ekonomisin daha iyi olmasını, daha verimli ve etkin hizmetin verilmesini kimse beklemesin. Bu daha ilk adım. Bizler inatla değil ama inançla, yıkarak değil ama tartışarak, bu ülkede artık reformların da olabileceğini gösterip, halkımıza daha iyi  ve verimli hizmetlerin verilmesi hedefiyle yolumuza devam edeceğiz.

Bir cevap yazın