You are currently viewing TATAR, UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN’I KABUL ETTİ

TATAR, UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN’I KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve beraberindekileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve beraberindekileri kabulü sırasında yaptığı konuşmada, Anavatan Türkiye ile kadim bağları ve münasebetleri pekiştirecek her türlü temas ve ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar yıllardır bu coğrafyada verilen mücadelenin örf adet ve geleneklerimizin bugünlere gelmemizi sağladığını ifade ederek Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs’a verdiği öneme, tanınma yolunda verilen çabalara verdiği desteğe işaret etti.

“Eski siyasete artık geri dönüş yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, yeni siyasetin temelini Türkiye Cumhuriyeti’yle ilişkilerin daha da güçlü olması ve Kıbrıs Adası’nda iki devletin varlığına dayanması olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, tüm Uşak halkına sevgi ve saygılarını ileterek bu temasların sürmesini temenni etti.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da, Yakın Doğu Üniversitesi’nin daveti üzerine KKTC’ye geldiklerini ve Uşak yöresine ait halıların üniversitede sergilenmesine yönelik bir etkinlik gerçekleştireceklerini söyledi ve Cumhurbaşkanı Tatar’ı bu vesileyle ziyaret etmekten dolayı duyduğunu memnuniyeti belirtti.

Bir yanıt yazın