You are currently viewing YİTİRDİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ BİZLERİ YASA BOĞMUŞTUR

YİTİRDİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ BİZLERİ YASA BOĞMUŞTUR

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “ deprem sonucu Adıyaman’daki İsias Otel’de yaşamlarını yitiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için her türlü hukuki mücadelenin verileceğini; Anavatan Türkiye’nin de konuya yakın ilgi göstermekte olduğunu” söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar,  bir gazeteye yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “ Bakanlar Kurulu’nun dün konuyla ilgili olarak yaptığı toplantıya Sayın Başbakan’ın daveti üzerine ben de katıldım ve orada konuyla ilgili Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na bir yazı gönderilerek duruma müdahil olmak istediğimizin bildirilmesi kararlaştırıldı.

O yazı gönderildi ve yanıtı da geldi. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne, Adıyaman Valiliği’ne, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na bizim İsias Otel’in çökmesiyle ilgili adli soruşturma başlatılması ve binanın enkazı kaldırılmadan numune alınması taleplerimizi iletmiş bulunuyor. Acımız çok büyüktür.

Yitirdiğimiz çocuklarımız bizleri yasa boğmuştur. Biz Türkiye’mizin, Türkiye de bizim acılarımızı paylaşıyor. Anavatan Türkiye de diğer yerlerdeki gibi Adıyaman İsias Otel’de meydana gelen depremin nedenlerine yakın ilgi göstermektedir. Yapılan yeni savcı atamaları ile soruşturmalar başlatılmıştır. Bizler de Adıyaman’daki İsias Otel’de yaşamlarını yitiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için her türlü hukuki mücadeleyi vermekte kararlıyız. Ben de Hükümetimiz de konunun takipçisi olacağız. İnşallah adalet yerini bulacak, hata yapan varsa cezasını çekecektir”

Bir yanıt yazın