You are currently viewing KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VE HALKINA KARŞI YAPILAN BİR SAYGISIZLIKTIR

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VE HALKINA KARŞI YAPILAN BİR SAYGISIZLIKTIR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, İngiltere’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

Hasipoğlu, yaptığı açıklamada, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kıbrıs konusuyla ilgili olarak konferans vermek için gittiği Londra King’s College önünde Rum ve Yunanlı öğrenciler tarafından sözlü saldırıya uğramasını kınayarak “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve halkına karşı yapılan bir saygısızlıktır” dedi.

Adadaki Kıbrıslı Türk’lerin eşit ve egemen varlığını kabul edemeyenlerin yaptığı bir saldırı olduğunu vurgulayan Hasipoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne inanarak egemen ve eşit temele dayalı bir çözüme karşı mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Hasipoğlu yaptığı açıklamada “ Devletimiz diyerek Eşit Egemenliğimizi talep ettiğimiz yeni vizyondan sonra, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin en büyük ve yegane korkusu KKTC”nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alarak, tanınması olmuştur. Bu husus BM raporlarına da artık yansımıştır. Bu yüzden devletimizin tanınması için vermiş olduğumuz çabalarımızın yanında, doğalgaz, su, mayınların temizlenmesi gibi iki tarafın işbirliği konusunda yapmış olduğumuz önerilere de korkularından sırtlarını dönmüş vaziyettedirler. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. Zamanında eski cumhurbaşkanı Sayın Talat dahil, devletimizi temsil eden herkese karşı yapılan bu tür çirkin saldırılara yeltenenler bilmelidir ki vermiş olduğumuz haklı davamızı sonsuza kadar savunacak ve asla geri adım atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Hasipoğlu, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söylerken Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a geçmiş olsun dileklerini iletti

Bir yanıt yazın