You are currently viewing DR. FAZIL KÜÇÜK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET MECLİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

DR. FAZIL KÜÇÜK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET MECLİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Ziyarette, Cengiz Ratip Kütüphanesinde öğrencilere bilgiler verilirken, daha sonra Genel Kurul salonuna geçildi ve burada öğrencilere Meclis Yasama Kararlar ve Tutanaklar Müdürü Pembe İnanç Unan Ersöz tarafından Meclis’in işleyişi anlatıldı.

Genel Kurul salonunda daha sonra öğrencilerden Hüseyin Efe Güllü tarafından andımız, Tülay Bumin tarafından “Benim iki bayrağım var”, Elif Neva Yücel tarafından da “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” şiirleri okundu.
Öğrencilere hitap eden Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Cumhuriyetin kendileri için en büyük bayram olduğunu belirterek okula isminin verildiği Dr.Küçük’ün Kıbrıs Türk halkının ilk lideri olduğunu anımsattı.

Dr.Fazıl Küçük’ün başlattığı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın başlattığı mücadelenin bugün Kıbrıs Türk halkını özgürlük ortamına taşıdığını ifade eden Töre, sonrasında devlet kurma noktasına gelindiğini kaydetti.
Atatürk’ün “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözünü anımsatan Töre, öğrencilerden geçmişine ve tarihine sahip çıkmalarını istedi.

Liderlerin açtığı yolda yürüyeceklerini ve Cumhuriyeti asla terketmeyeceklerini belirten Töre, Anavatan Türkiye ile birlikte yola devam edeceklerini söyledi.
Türkiye ve KKTC bayraklarının vazgeçilmezleri olduğunu vurgulayan Töre, öğrencilerden devleti ve cumhuriyeti her zaman korumalarını istedi ve başarılar diledi.

Bir yanıt yazın