You are currently viewing Bakanlar Kurulu’nun ara seçim tarihi olarak belirlediği 25 Haziran Pazar tarihiyle ilgili karar önerisine komitede ivedilik istemi oy çokluğuyla kabul edildi

Bakanlar Kurulu’nun ara seçim tarihi olarak belirlediği 25 Haziran Pazar tarihiyle ilgili karar önerisine komitede ivedilik istemi oy çokluğuyla kabul edildi

UBP milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu da ara seçimin yapılması gerektiğini bunun Anayasa’nın amir bir hükmü olduğunu söyleyerek, boşalan sandalye için Meclis’in millete dönmesinin elzem olduğunu belirtti.

Hasipoğlu, yaşanan sürece ve seçimle ilgili yasaya atıfta bulunarak, en uygun tarihin 25 Haziran olduğunu söyleyerek, bu konuda komitenin de gerekli karar üreteceğini kaydetti.

-Tezkere oy birliğiyle kabul edildi

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun grubu adına sunduğu Seçim ve Halk Oylaması Geçici Kurallar Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi de oy çokluğuyla kabul edildi. Öneri, Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nda yer alan seçim yasaklarının 60 günden 30 güne indirilmesi ve sürelerin yeniden düzenlenmesini de kapsıyor.

Tezkerenin görüşülmesinin ardından gündem gereği görüşmeler tamamlandı

Bir yanıt yazın