You are currently viewing DERVİŞ EROĞLU TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A BİR KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

DERVİŞ EROĞLU TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A BİR KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

3’ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kutlama mesajı gönderdi.

Kutlama Mesajında;

“Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda geçtiğimiz Eylül ayında yapmış olduğunuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmen tanınması çağrısı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sizlerin çabası ile Türk Devletleri Teşkilatı’na kendi Anayasal adı ile gözlemci üye olması, kapalı Maraş’ın Taşınmaz Mal Komisyonu’na yapılacak başvurularla 1974 öncesi sakinlerine açılacak olmasının  hem Anavatan hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için çok önemli, stratejik adımlar olduğunu” belirten Eroğlu, “İnşallah bu adınlar yeni döneminizde hedefe ulaşacaktır” dedi

Derviş Eroğlu ayrıca kutlama mesajında şunları ifade etti.   “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na yeniden seçilmeniz dolayısı ile sizi en samimi duygularla kutluyorum.  Ayrıca, Anavatan’daki tüm kardeşlerimizi oylamaya yüksek katılımı ve oylama öncesiyle sonuçların açıklanması sürecinde  gösterdiği olgunlukla  demokrasiye sıkı sıkıya sahip çıkmaları dolayısı ile tebrik ederim. Anavatanımız Türkiye sizin Başbakanlığınız ile Cumhurbaşkanlığınız dönemlerinde bizleri gururlandıran takdire şayan çok önemli başarılara imza atmıştır. “Türkiye yüzyılı başlıyor” dediğiniz Cumhurbaşkanlığınız bu yeni döneminde de, sizin liderliğinizle, Anavatan Türkiye’nin her açıdan daha da gelişeceğine, ileri gideceğine, Dünya’nın en güçlü ülkeleri arasındaki yerini perçinleyeceğine inancımız tamdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Anavatan Türkiye arasındaki kardeşçe ilişkiler bizler için büyük değer ve önem taşımaktadır. Bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için bugüne kadar sağladığınız katkıları yeni görevinizde sürdüreceğinizden de eminiz. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda geçtiğimiz Eylül ayında yapmış olduğunuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmen tanınması çağrısı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sizlerin çabası ile Türk Devletleri Teşkilatı’na kendi Anayasal adı ile gözlemci üye olması, kapalı Maraş’ın Taşınmaz Mal Komisyonu’na yapılacak başvurularla 1974 öncesi sakinlerine açılacak olması hem Anavatan hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için çok önemli, stratejik adımlardır. İnşallah bu adınlar yeni döneminizde hedefe ulaşacaktır. Bu arada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında elektrik enerjisi iletimi için bir enterkonnekte sistem kurulmasına verdiğiniz destek de her türlü takdirin üstündedir.  Bu olay en az Anavatan Türkiye’den KKTC’ye deniz altından borularla su getirilmesi olan “ asrın projesi” kadar kritik öneme ve değere sahiptir. Dolayısı ile Zatı- Devletleri’nin kararlılığı ile Ada sudan sonra elektrik bakımından da Anavatan’a entegre olursa önümüze yepyeni, parlak ufuklar açılacaktır. Bu vesile ile bir kez daha size Cumhurbaşkanlığı görevinizde üstün başarılar ve sağlık diler, şahsım ve ailem adına size ve tüm ailenize selam ve saygılarımızı sunarım.

Bir yanıt yazın