You are currently viewing TAÇOY: ÇALIŞMA İZİNLERİNDE YATAY GEÇİŞLERE KARŞIYIZ VE YENİ DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ

TAÇOY: ÇALIŞMA İZİNLERİNDE YATAY GEÇİŞLERE KARŞIYIZ VE YENİ DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ

Cumhuriyet Meclisi genel Kurulu’nda milletvekillerinin güncel konuşma istemlerine yer veriliyor.

İlk sözü CTP Milletvekili Devrim Barçın aldı ve “Çalışma Bakanlığındaki usulsüzlükler” konulu güncel konuşma yaptı. Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy cevap verdi.

Taçoy, ihbar olarak kabul ettiği bu konularda araştırma başlatacağını söyledi.

Taçoy, çalışma izinlerinde yatay geçişlere karşı olduğunu ve yeni düzenlemeler yapacaklarını ifade ederek, çalışma izinleri ile ilgili yapılmasını planladığı değişikliklerle ilgili bilgiler verdi.

Taçoy, çalışma izinleriyle ilgili sorumlulukların kimde olacağı ile ilgili soru işaretlerini giderme yolunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, cezaların da takipçisi olacağını kaydetti.

Uzlaşım Komitesi’nin toplanıp hastanede çalışanların haklarının gasp edilmeden ödenmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Taçoy, orman dairesi ile ilgili ihbarı da değerlendirip çalışma yapacağını söyledi.

Çalışma izinlerinin daha disipline edilmesi için çalışmalar yapacaklarını belirten Taçoy, sorumlunun işveren olduğunu, çünkü işveren yoksa çalışanın adaya gelemeyeceğini, o yüzden yatay geçişleri de durdurmak için çalışma yapacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın