You are currently viewing ERDOĞAN: AZERBAYCAN’DAN KKTC’NİN TANINMASINA YÖNELİK MESAJ VERİYORUZ

ERDOĞAN: AZERBAYCAN’DAN KKTC’NİN TANINMASINA YÖNELİK MESAJ VERİYORUZ

Azerbaycan’da CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk’e konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azerbaycan’dan KKTC’nin tanınmasına yönelik mesaj veriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyaretleri kapsamında tamamladığı KKTC programının ardından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Haydar Alivev Uluslararası Havalimanı’nda Azerbaycan Başbakan Birinci Yardımcısı Yagub Eyyubov, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve büyükelçilik personeli karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu eşlik etti.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva’nın onurlarına verdiği akşam yemeğine katıldı.

ERDOĞAN’DAN KKTC MESAJI

Azerbaycan’da CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk’e konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azerbaycan’dan KKTC’nin tanınmasına yönelik mesaj veriyoruz.” dedi

Bir yanıt yazın