You are currently viewing TATAR: KIBRIS KONUSUNDA YENİ BİR DÖNEME GEÇİLİYOR

TATAR: KIBRIS KONUSUNDA YENİ BİR DÖNEME GEÇİLİYOR

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ülkemizdeki temasları kapsamında devlet ve hükümet yetkililerini de ziyaretlerde bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ziyaretleri kapsamında ilk olarak Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

Görüşme sırasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, Yılmaz’ın ilk ziyaretini KKTC’ye yapmasının, açıklamalarının ve protokol onayının Türkiye’nin KKTC’ye verdiği değer ve önemin göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye sayesinde ülkede ada genelinde su temin edildiğini belirten tatar, suyun tarım alanında kullanılabilmesi için de çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Tatar, KKTC’ye kablo ile elektrik sağlanmasının ise en büyük temenni olduğunu söyledi.

Ülkede, giderek ihtiyaçların arttığını ve bu projenin zaruri olduğunu ifade eden Tatar, “sizin de gayretleriniz le bu sağlanacaktır” dedi.

Tatar, KKTC’nin her türlü cazibe merkezi olabileceği düşüncesindeyiz. Gerekli düzenlemelerle bu potansiyeli yakalama hedefimiz” şeklinde konuştu.

Kıbrıs konusunda yeni bir döneme geçildiğini kaydeden Tatar, Kibris Türkü’nün arkasında Türkiye’nin olduğunu ve bunun da zemini güçlendirdiğini vurguladı.

Tatar, Türkiye’nin de desteği ile ülkede önemli düzenlemeleri yapabilmenin önemini vurguladı.

Tatar, Anavatan Türkiye’nin KKTC’nin gelişmesi için her türlü desteği verdiğine işaret etti.

Bir yanıt yazın