You are currently viewing “TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKI’NI BİR KEZ DAHA SAYGI İLE SELAMLIYORUM”

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKI’NI BİR KEZ DAHA SAYGI İLE SELAMLIYORUM”

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye’de 15 Temmuz 2016’de yaşanan darbe girişiminin 7’nci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Başbakan Üstel yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin yükselişini ve güçlü adımlarla ilerlemesini engellemeye yönelik girişimlerin en somut göstergelerinden biri olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. Yıldönümünde, devletine ve özgürlüğüne sahip çıkmak için vatanın her sathında destansı bir direniş sergileyen Türkiye Cumhuriyeti Halkı’nı bir kez daha saygı ile selamlıyorum.

Tam 49 yıl önce, Kıbrıs Adası’nın Yunanistan’a bağlamak ve ‘Enosis’i hayata geçirmeyi amaçlayan Yunan Darbesi ve Türkiye’de yaşanan darbe girişimi bizler için 15 Temmuz’u unutulmaz kılmaktadır.

Yüce Türk Milletinin birlik ve bütünlüğünü kimsenin bozmaya gücünün yetmeyeceğinin en önemli kanıtları arasında yer alan bu menfur olaylar bizi bölmek ve parçalamak isteyenlere verilen en önemli dersler olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

Bu vesile ile, vatanına, devletine, bayrağına sahip çıkmak için canlarını bir an bile düşünmeden ortaya koyan tüm şehitleri rahmetle anıyor, vatan savunması için şahlanan tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.”

Bir yanıt yazın