You are currently viewing ERENKÖY’DE DESTAN YAZANLARI RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

ERENKÖY’DE DESTAN YAZANLARI RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu şanlı Erenköy Direnişi’nin 59. yılı münasebetiyle parti adına bir mesaj yayınladı. Hasipoğlu mesajında, “Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinin mihenk taşı olan Şanlı Erenköy Direnişi’nin 59’uncu yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Erenköy Direnişi, Kıbrıs Türk mücadele tarihinde öğrenimlerini yarıda bırakarak ülkelerine koşan yaklaşık 500 cesur gencimizin bir avuç mücahidimizle birlikte vatan toprağını savunmasında gösterdiği büyük cesaretlerinin destan hikayesidir…

İmkansızlıklar içinde vatan topraklarına sahip çıkanları ve bu kahramanlık destanını yazanları bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

59 yıl önce gösterilen bu unutulmaz direnişle tüm dünya, Kıbrıs Türk halkının vatanına, bayrağına sahip çıkma kararlılığını, Anavatanına bağlılığını ve Anavatan Türkiye’nin de adadaki Türk varlığını koruma azmini bir kez daha görmüştür.

Ulusal Birlik Partisi olarak bu duygu ve düşüncelerle Erenköy Direnişi’nde canlarını feda eden, Kıbrıslı Türklere vatan topraklarını miras bırakan aziz şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize şükranlarımızı sunarız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın