You are currently viewing Öztürkler: “GELECEK KUŞAKLARA YAŞANABİLİR TOPRAKLAR BIRAKMAK BİRİNCİL ÖNCELİĞİMİZDİR”

Öztürkler: “GELECEK KUŞAKLARA YAŞANABİLİR TOPRAKLAR BIRAKMAK BİRİNCİL ÖNCELİĞİMİZDİR”

ztürkler: “GELECEK KUŞAKLARA YAŞANABİLİR TOPRAKLAR BIRAKMAK BİRİNCİL ÖNCELİĞİMİZDİR”
Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Milletvekili Ziya Özturkler Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın Kıbrıs ziyareti sonrasında bir açıklama yaptı. Öztürkler’in açıklaması şu şekilde;

Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz ve Başbakanımız Sayın Ünal Üstel’in katılımlarıyla gerçekleştirilen “KKTC Su ve Toprak Kaynakları Master Planı Açılış Toplantısı’na” katkı koymaktan bu toprakların bir evladı olarak büyük mutluluk duydum.

Ülkemizin en verimli topraklarının olduğu, tüm olumsuzluklara rağmen, üretken, çalışkan insanlarımız tarafından tarımsal faaliyetlerin özveri ile sürdürüldüğü Güzelyurt’umuz, bugün Anadolu’dan gelen can suyuyla buluştu. Bu aşamada Güzelyurt Ovasında 18 bin dekarın sulanmasını sağlayan proje tamamlandığında, Güzelyurt’ta yaklaşık 35 bin dekar arazinin sulanması sağlanacaktır.

Toprak kaynaklarımız, su yönetimi ve ekonomimizin kalkınması için gerçekleştirilen “KKTC Su ve Toprak Kaynakları Master Planı Toplantısı” gittikçe artan iklim değişikliği ve küresel krizlerle karşılaştığımız, karşılaşacağımız çeşitli sorunlarla da ülke olarak baş edebilmemizin zeminini oluşturacaktır. Halkımızın geleceği için ter dökmek, planlı bir gelecek yaratmak için çalışmak ve gelecek kuşaklara yaşanabilir topraklar bırakmak birincil önceliğimizdir.

KKTC Su ve Toprak Kaynakları Master Planı Açılış Toplantısı’na katılmak üzere adamıza gelen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ı, toplantı sonunda Ercan Havalimanı’ndan uğurladık.

Bu dev projenin gerçekleşmesinde başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’a ve tüm Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine buradan sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir yanıt yazın