You are currently viewing “DÜNYAYLA KUCAKLAŞMA HEDEFİMİZDE GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

“DÜNYAYLA KUCAKLAŞMA HEDEFİMİZDE GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa Gençlik Kolları, İskele Gençlik Kolları ve bölge gençleri ile bir araya geldi, önemli mesajlar verdi:

“DÜNYAYLA KUCAKLAŞMA HEDEFİMİZDE GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

“AZERBEYCAN’DA ÜLKEMİZ, HALKIMIZ VE GENÇLERİMİZ ADINA TURİZM, EĞİTİM, İNŞAAT VE SANAYİ SEKTÖRLERİNDE CİDDİ FIRSATLAR VAR”

“AZERBAYCAN BİZİM DÜNYA İLE KUCAKLAŞMA YOLCULUĞUMUZUN TÜRKİYE’DEN SONRAKİ İKİNCİ ADIMI OLMA POTANSİYELİNİ TAŞIYOR”

“ÇOK YAKIN BİR GELECEKTE İNANIYORUM Kİ ÜÇ DEVLET VE TEK MİLLETİN KARDEŞLERİ ÜLKEMİZDE KUCAKLAŞACAK”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa Gençlik Kolları, İskele Gençlik Kolları ve bölge gençleri ile bir araya geldi.

Gençlere kendisine gösterdikleri sıcak ilgi ve samimi destekten dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Üstel, “Gençlerimiz ülkemizin geleceği adına en önemli varlıklarımız. Yanı başımızda farklı ülkelerin gençlerinin ne zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğine tanık olduğumuz günlerden geçiyoruz. O yüzden gençlerimize sahip çıkacağız, onları refah ve güven içerisinde kendi vatanlarında geleceğe taşımak için canla başla çalışacağız” dedi.

Gençlerin Gazze hassasiyetine de vurgu yapan Üstel, savaşın bir an önce bitmesini dilerken, Anavatan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimlerini yakından izlediklerini, kısa zamanda sonuç alınmasını istediklerini belirtti.

Filistin Halkı’nın yaşadıklarının herkese acı bir örnek olduğuna işaret eden Üstel, “Anavatan Türkiye’nin güvencesinin kıymetini gençlerin bu süreçte daha iyi anladıklarını düşünüyorum. Bugün ülkemizde mutlu ve huzurluysak, bu Türkiye’nin desteğiyledir. 1974’te bu ülkeye barış gelmiştir” dedi.

Gençleri yep yeni bir geleceğin beklediğine işaret eden Üstel, “ Biz bu devleti, yarının Cumhurbaşkanı, başbakanı olarak gençlere emanet edeceğiz. Gençlerimiz ambargo altında. Ekonomik ve spor ambargoları hala sürüyor. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti bizim için yoğun bir çaba harcıyor. Biz de anavatanımızdan aldığımız güçle Azerbaycan’la da ilişkilerimiz geliştiriyoruz. Artık yeni bir yola çıktık. Yeni bir sayfa açıyoruz” ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN’LA EĞİTİM ALANINDA İŞBİRLİĞİ

Gençlere hitabında Azerbaycan ziyaretlerine de vurgu yapan Üstel, Azerbaycan ziyaretini yeni gelecek hedefi ve dünya ile kucaklaşma hedefinin ilk adımı olarak gördüklerini söyledi.

Üstel,” Azerbaycan ziyaretimiz kültürel, sportif, diplomatik ilişkilerimizin gelişmesi adına son derece önemli bir ziyaret oldu.  Orada bakanlarla görüşme fırsatı da yakaladık. Özellikle eğitim alanında ciddi işbirlikleri için önemli fırsatlar var. Azerbaycan şu anda dünyaya yüz bine yakın öğrenci gönderiyor. Bu büyük potansiyelden bizim de yararlanabilmemiz için gerekli temasları yaptık. Kısa zamanda somut adımlarla bunu pekiştireceğiz” dedi.

Üstel, “Yeni dönemde  Azerbaycan’la sanayi, turizm, ve eğitimde alanlarında ilişkilerimizi geliştireceğiz. Ortaya çıkacak bu yeni potansiyelden gençlerimiz de yararlanacak.  ‘Üç devlet tek millet’ vizyonumuzu gençlerimiz devralıp yürüyecek. Azerbaycan ve diğer Türk devletlerinde gençler adına da çok ciddi fırsatlar var ” dedi.

“DÜNYAYLA KUCAKLAŞIYORUZ”

Üstel  sözlerine şöyle devam etti:

Artık bir yola çıktık. Sayın Erdoğan’ın girişimleri ortada. Türk Devletleri Teşkilatı ile ilişkilerimiz arttı. Bakanlarımız temaslarını artırdı. Dünyayla kucaklaşıyoruz. Bu açılımda asıl amacımız; gençlerimizi dünyada ile buluşturmaktır. Gençlerimizi sosyal, siyasi ve kültürel anlamda daha aktif hale getireceğiz. Yolumuz uzun… Bu yolda gençlerimize ve onların düşüncelerine daha çok ihtiyacımız var.  Gençlerimizi, dünyanın çeşitli ülkelerine gönderip, oradaki gençlerle buluşturma hedefimiz var.  Gençlerimizi hem parti içinde hem de ülkenin çeşitli yönetsel noktalarında daha da ön plana çıkaracağız. Ülkemiz ve devletimiz için planlı ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getireceğiz.  Eğer birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edersek, önümüzde kimse duramaz. Yürüdüğümüz bu yeni dünya yolunda halkımıza ve gençlerimize güveniyoruz

Bir yanıt yazın