You are currently viewing Üstel, bölge ziyaretlerine Minareliköy ve Gaziköy ile devam etti.

Üstel, bölge ziyaretlerine Minareliköy ve Gaziköy ile devam etti.

ÜSTEL: DÜNYAYLA KUCAKLAŞMADA KAPIYI ARALADIK

Ulusal Birlik Partisi ( UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, bölge ziyaretlerine Minareliköy ve Gaziköy ile devam etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Ahmet Savaşan ve partinin bölge yetkililerinin de hazır bulunduğu ziyaretlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Üstel, verdiği mesajlarda, birlik ve beraberliği sürdürerek istikrarı sağlamanın önemine vurgu yaptı.

Üstel, “Bizim derdimiz KKTC. Bizim derdimiz, övünmekle gurur duyduğumuz devletimizi yaşatmaktır. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Kimse bizi yolumuzdan döndüremez” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, BM’de yaptığı tarihi çağrı sonrası artık yeni bir yola girdiklerini vurgulayan Üstel, “ Yeni yolumuzda kapı açıldı. Kapıyı gındırdık. İleriye, daha ileriye yürüyeceğiz. Dünyayla kucaklaşmada, tanınmada ileriye doğru gidiyoruz. Bizimle turizm, ekonomi, kültürel ve sportif her türlü işbirliği yapmak isteyen ülkelerle işbirliğimizi geliştireceğiz. Her platformda konuşmaya, sesimizi duyurmaya devam edeceğiz” diye de konuştu.

SEKTÖRLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Üstel ayrıca, “Daha çağdaş, daha modern, çağın gerisinde kalmadan, tüm sektörlerimizi daha güçlü hale getireceğiz. Gerekirse proje gerekirse yasalarla sektörlerimizi hazır hale getireceğiz. Gerektiğinde hükümetimiz her zaman ki gibi elini taşın altına koyacak. Düşük faizli kredi paketleriyle, hibelerle sektörlerimiz için, yeni yolumuzda güçlü kılmak için, dünyayla rekabet edecek güce erişmeleri için elimizden ne gelirse yapacağız. Biz çalıştıkça ürettikçe, halkımızın takdirini aldıkça birileri rahatsız oluyor. Sadece eleştiriyor ama biz yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini de kullandı.

Üstel, Kıbrıs’ta federasyon hayalleri ile zaman kaybının sona erdiğini, egemen eşitlik politikasıyla Kıbrıs Türk Halkını dünya ile kucaklaştırma hedefine adım adım yürüdüklerini de kaydetti.

TARİHTE İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Global krizlere rağmen sektörlere sosyal prim desteği başta olmak üzere her türlü desteği vermekte olduklarına işaret eden Üstel, gençlerin büyük ilgi gösterdiği ilk evim kredisine ek olarak yeni kredi paketini de açıklayacakları müjdesini verdi.

Üstel,” Tarihte ilk defa çiftçimize, hayvan üreticimize büyük teşvikler veriyoruz. Sıfır faizli arpa desteği veriyoruz. Enerji alanında, yıllarca süren, rafa kaldırılan kablo ile elektrik sorunu çözmeye başladık. Fizibilite çalışmaları yakında bitecek. En geç 5 yıl içinde kablo ile elektrik projesi hayata geçecek” ifadelerini de kullandı.

PİLE YOLU BİTECEK!
Pile yolu konusunda da önemli mesajlar veren Üstel, “Ayak oyunlarıyla Pile’de ara bölgede Rumlar için istimlak kolaylaştırıldı. Ses çıkarılmadı. BM de sesini çıkarmadı. İnsanımız için geçiş zorlaştı. Bugüne kadar çok zorlu bir süreç yaşandı. İnsanımız evine gidemez oldu. Biz ara bölgede yol yapımına başladık. Ara bölgede parselasyon yapmaya başladılar. Bu yolu yapacağız. Sabırla bitireceğiz.Bizler de Anavatan Türkiye Cumhuriyeti de bu konuda kararlıdır” dedi.

VARSIN RAHATSIZ OLSUNLAR…

Üstel şunları da kaydetti:
“Devletimize sahip çıkacağız, çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkacağız. Gençlerimizi yeni sosyal konutlara kavuşturacağız, onları ev sahibi yapacağız. Bu açılımlara, yerel reformlara, teknoloji, fiber optik adımlarımıza, halkımızın da desteğinin, takdirinin her geçen gün arttığını görüyoruz. Varsın birileri bu destekten rahatsız olsun. Biz halkımıza, onların düşüncelerine bakıyoruz…Biz gücümüzü halkımızdan partimizden alıyoruz. UBP’ye, bu davaya inanan herkesle birlik beraberlik içinde yürümeye devam edeceğiz.”

DERDİMİZ KURULTAY DEĞİL, ÜLKEMİZ…

Kurultayın Eylül 2024’te yapılacağını vurgulayan Üstel, parti içi istişarelerin bu doğrultuda devam ettiğini söyledi.

Üstel, “ Birileri, ülke sorunlarını bir kenara bırakıp kurultay baskısı yaratmak istiyor. Birlik beraberliğimizi bozmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Reformlarımıza devam edeceğiz. Acil yasa çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kurultay parti içi bir konudur. Günü gelince, kurultayımızı yapacağız Kim isterse de aday olabilir. Sonuçta takdir üyenindir. Şimdi bütün bunları kenara koyalım. Çalışmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz kurultay değil, halkımızdır. Hükümet olarak, 29 milletvekili ile ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz’” şeklinde de konuştu.

Üstel sözlerini şöyle noktaladı: ”
Her gittiğimiz bölgede insanımızın yoğun ilgisi ve sıcak sevgisiyle karşılaşıyoruz. Bugün de Minareliköy’de, Gaziköy’de insanımızın yoğun ilgisini gördük. Sizler için durmayacağız, çalışacağız, birliğimizi beraberliğimizi koruyacağız. Ulusal birliğimizle gücümüze güç katacağız.”

Bir yanıt yazın