You are currently viewing Dışişleri Bakanlığı bütçesi oy çokluğuyla geçti

Dışişleri Bakanlığı bütçesi oy çokluğuyla geçti

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Dışişleri Bakanlığı bütçesinin Meclis’ten oy çokluğuyla ilgili geçmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Hasipoğlu, Kıbrıs konusunda muhalefet ile farklı görüşleri olduğunu kaydetti ve “Gelin ortak bir ses olalım” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda Dışişleri Bakanlığı bütçesi oy çokluğuyla onaylandı.

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, hazırlanan faaliyet raporundan dolayı Dışişleri Bakanlığı bürokratlarını tebrik etti.

Ana muhalefet ile aralarında farklı vizyonları olduğunu dile getiren Hasipoğlu, mevcut tartışılan hususlardan yeni vizyon ortaya konması noktasında da görüş ortaya konulduğunu kaydetti.

Crans Montana’da yanlış bir müzakere yöntemi izlendiğini dile getiren Hasipoğlu, bu zirvenin sonunda Kıbrıs Türk’ünün sonunun ne olacağının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Yeniden bir egzersize girileceğine dikkat çeken Hasipoğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ada etrafındaki kaynaklar ve zenginlikleri Kıbrıslı Türklerle paylaşmak istemediğini kaydetti.

Ada etrafındaki zenginliklerin paylaşılması konusunda Rum Yönetiminin sürekli ret verdiğini anımsatan Hasipoğlu, Rumların planı değil çözümün tümünü reddettiğinin BM raporlarında da yazıldığını belirtti.

Kendilerinin AB Parlamentosuna gittiklerini dile getiren Hasipoğlu, AB’nin Doğrudan Ticaret Tüzüğü’nün tamamen AB gündeminden kalkması için gündem verildiğini anlattı.

AKPA komitesinde yapılan temaslara da değinen Hasipoğlu, yapılan toplantılarda Kıbrıs Türk gençlerinin olimpiyatlara neden katılamadığını sorduklarını kaydetti ve kendilerinin ciddi bir mücadele içerisinde olduklarını belirtti.

Oğuzhan Hasipoğlu, Kıbrıs konusunda muhalefet ile farklı görüşleri olduğunu kaydetti ve “Gelin ortak bir ses olalım” dedi. Hasipoğlu, egemenlik için birlikte mücadele edilmesi gerektiğini de söyledi.

Bir yanıt yazın