You are currently viewing Hasipoğlu: “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün anlamı giderek daha da artmaktadır

Hasipoğlu: “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün anlamı giderek daha da artmaktadır

UBP Genel Sekreteri Ve Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu Rauf Denktaş’ı vefatının 12. yıl dönümünde minnet ve saygıyla andı. Paylaştığı mesajında şu cümlelere yer verdi:

Kendisini, Kıbrıs Türk Halkı’nın egemenliği, eşitliği, Kıbrıs’ta kendi devleti altında, hür ve bağımsız yaşamasına adamış, güçlü kişiliği, liderliği, hukuki derinliği, gelecek vizyonu ile Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ı 12. Ölüm Yıldönümü’nde minnet ve saygıyla anıyorum.

“Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün, Rumların tüm ada üzerindeki hakim anlayışına inat, günümüz koşullarında güncelliğini korumakta, anlamı giderek daha da artmaktadır.

Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Denktaş’ın çizdiği hedef doğrultusunda, Anavatan Türkiye’nin tam desteği ile KKTC, tüm kurumlarıyla, yasama, yürütme ve yargısıyla, işlevsel demokrasisi ile her geçen gün daha da gelişirken, daha güçlü, daha vizyoner, daha çok gelişime açık bir geleceğe yol alması için bizler de elimizden gelen gayreti var gücümüzle göstermeye devam edeceğiz.

Denktaş ile aynı mesleği paylaşmanın gururunu her zaman taşımakla birlikte, onun bağımsızlık temelindeki hedefleri doğrultusunda, elde edilen hukuki, siyasi ve diplomatik kazanımlarımıza yenilerini eklemek başlıca görevimiz olacaktır.

Ruhun Şad Olsun Merhum Liderimiz…

Bir yanıt yazın