You are currently viewing UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, bölge gezileri kapsamında, Girne Boğaz ve çevre köylerinden vatandaşlarla bir araya geldi.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, bölge gezileri kapsamında, Girne Boğaz ve çevre köylerinden vatandaşlarla bir araya geldi.

Üstel,’e Eşi Zerrin Üstel, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Girne İlçe Başkanı Bülent Kutay ve partililer eşlik etti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Üstel, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.           

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel konuşmasının başında her zaman olduğu gibi önce bölge halkına söz verdi, beklentilerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

Uzun süredir konuşulan Kablo ile elektrik projesinde ilk kez resmî adımı atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Üstel, Yakın zamanda açıklamasını yapacağız. Kablo döşemesi için fizibilite çalışmaları başladı. Elektrik kesintilerinden artık büyük ölçüde kurtulacağız. Arz güvenliğini sağlamış olacağız” dedi.

Elektrikte kısa dönem içinde yeni adımlar atacaklarına işaret eden Üstel, yakında ihalesinin biteceğini, yeni jeneratörlerle KIB-TEK’e takviye yapacaklarını söyledi.                                                                                             ….2

AKSA ile 1 yıl sonra masaya oturacaklarını ifade eden Üstel,  “Maliyeti konuşacağız. 5 yıl içinde kablo ile elektrik gelmezse, AKSA ile sözleşme fesih olacak” dedi.

Yeni Ercan’ı açtıklarını, ama bunu yeterli görmediklerini ifade eden Üstel, “ Yeni oteller 2024 Yılı’nda hizmete girecek. Yatak sayımız bir anda 40 Bin olacak. 2024 Yılı’nda daha çok turist, daha çok öğrenci, daha çok uçuş için çalışmalarımızı artırdık” diye konuştu.

Türkiye’den seferlerin artması için THY ve Anadolu Jet ile son günlerde önemli görüşmeler yaptıklarını açıklayan Üstel, ekonomik uçuşlarla KKTC’ye geliş için yapılan çalışmalarda somut adımların 2024 yılı içinde görüleceğini söyledi.

Kıbrıs Konusunda Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Tatar’ın KKTC’nin uluslararası camiada yerini alması için ortaya koyduğu çabaları yürekten desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Üstel, “ Tanınma için kollar sıvandı. Hükümetin görevi KKTC’yi buna hazır hale getirmektir. Gerekeni yapamaya devam edeceğiz” dedi.

HASIPOĞLU

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu da Başbakan Üstel’in başkanlığındaki hükümetin önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceğini belirtti ve “ Uzun zaman sonra hem icraat yapan hem parti bütünlüğünü koruyan bir Genel Başkanımız var. Öncelikle bir abimiz olarak kendisine katkıları için teşekkür ediyoruz” dedi.

DİNÇYÜREK

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek de Başbakan Üstel’in takdiri ile Sağlık Bakanı görevi aldığına işaret ederek, Üstel’den de aldıkları talimatlarla, kısa sürede bazı noktalarda önlem aldıklarını ve daha işlevsel bir sistem yaratmaya başladıklarını söyledi

GARDİYANOĞLU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da Başbakan’ın takdiri ile göreve geldiğine işaret ederek, Çalışma hayatında önemli adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi.

KUTAY

UBP Girne İlçe Başkanı Bülent Kutay da “ İlk defa bir genel başkanın bölgelere böylesine sık ziyaretler yaptığına işaret etti ve “ Bu da bizi çok mutlu ediyor, daha da motive ediyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın