You are currently viewing HASİPOĞLU AK PARTİ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

HASİPOĞLU AK PARTİ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Dış İlişkiler Heyeti UBP Genel Merkezini ziyaret etti.

Parti merkezinden verilen bilgiye göre, AK Parti heyetinden, AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, AK Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Fatma Ataseven, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Emir Yasin Kekeç yer aldı.

UBP Genel Merkezinde Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu tarafından kabul edilen AK Parti heyetinin kabulünde, Genel Sekreter Yardımcısı Salahi Serakıncı da hazır bulundu.

Görüşmede iki parti arasında bundan sonra yapılacak olan ortak çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Kabulde konuşan UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu; Anavatan Türkiye’nin 100. Yılını, ülkemizin 40. Yılını kutlayacağız bu önemli tarih aralığı içerisinde, her iki ülkenin iktidar partileri olarak Anavatanımızın destekleri ile KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için ortak mücadeleye devam edileceği belirtildi.
Gazze’de yaşanan mezalimliğe de değinen Hasipoğlu,Gazze’deki ablukanın bir an önce kaldırılmasını talep etti ve

Flistin’in yaşam, var olma ve bağımsızlık mücadelesini Anavatanımızla birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti ve halkı olarak desteklediklerini kaydetti.

İşgal ve soykırımın sonlandırılması yönünde başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası camianın artık, insan haklarına gerçek anlamda icraata geçmesini temenni ederek, Filistin’in yaşam, var olma ve bağımsızlık mücadelesini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti ve halkı olarak desteklediğimizi beyanla, can kayıplarından ötürü derin üzüntümü ifade etmek istiyorum. Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz‘ dedi .

Bir yanıt yazın