You are currently viewing BAŞBAKAN ÜSTEL, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜSTEL, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başbakan Üstel yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“İslam Alemi’nin en önemli bayramlarından biri olan Kurban Bayramı’nı ülkemizde de kutlamaya hazırlanıyoruz. Bayramlar günün şartları ne olursa olsun insanların kenetlenmesini sağlayan güzel zamanlardır. Kurban Bayramı vesilesiyle, tüm insanlık ve toplumumuz için sevgi, hoşgörü, dayanışma, yardımlaşma ve tüm insani değerlere daha fazla önem vermeliyiz. Bayramın bir kez daha hem ülkemizde, hem Anavatan Türkiye’de ve hem de tüm Müslüman ülkelerde en güzel şekilde, sağlık ve huzur içerisinde kutlanmasını temenni ediyorum.

Kurban Bayramını kutladığımız bu anlamlı günlerde, ülkemizin daha refah günlere ulaşması için güzel dileklerde bulunurken, bayramın öncelikle sağlık, huzur ve muhabbet ortamında kutlanmasını temenni ederim. Hükümetimiz, dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz ve döviz dalgalanmalarına bağlı yaşanan olumsuzlukları en aza indirgemek ve en uygun çözümlerle halkımızın ve iş dünyasının ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla bu zor dönemde üstlenmiş olduğu sorumlulukların bilincinde çalışmalarını sürdürmektedir. Halkımızın tüm kesimleriyle el ele vererek, birlik, dayanışma ve uzlaşı içerisinde hizmet vermek adına canla başla çalışmaya devam etmekteyiz. Bayram dönemi vesilesiyle bir kez daha, herkesin birbirine sevgi ve saygı çerçevesinde davranarak, manevi değerlere sahip çıkılmasının önemine dikkat çekmek istiyorum.

Gelecek nesillerimizin güvence altına alabilmek uğruna, daha pozitif yaklaşımlarla, işbirliği ve dayanışma içinde hareket ederek hepbirlikte özveriyle ülkemizin istikrarla gelişmesine katkıda bulunacak çabaları esirgememeliyiz. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nden aldığımız güç ve destekle, devletimize olan inanç ve ülkemize duyduğumuz sevgiyle, daha güzel günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının hayırlara ve güzelliklere vesile olması temennisiyle, tüm Halkımızın, Anavatan Türkiye’nin ve tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.​”

Bir yanıt yazın